T, 21.03.2023

EKSPERT EETRIS ⟩ Katrin Kullasepp, «Piirid meis ja meie ümber»

Claire Peinar
, Postimees TV toimetaja
Katrin Kullasepp, «Piirid meis ja meie ümber»
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Tallinna Ülikooli saatesarja «Ekspert eetris» seekordses saates tuleb juttu identiteedist ja selle piiridest, nii isiklikus kui rahvuslikus määratluses. Saatekülaliseks on Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi psühholoog Katrin Kullasepp.

Arutluse all on see, kuidas on tänapäeva eestlaste rahvuslikku eneseteadvust mõjutanud ajaloo käsitlused, kas välismaal elamine vähendab sünniriigi identiteeti ja kas mitme rahvusidentiteedi hoidmine on võimalik. Küsimus on, kas uude riiki ümberkolimisel võetakse omale ka uus rahvusidentiteet. Oma uurimistöö tulemusi identiteeti loovatest piiridest tutvustab Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi psühholoog Katrin Kullasepp.

Saade algab 9. märtsil kell 16 ja on hiljem järelvaadatav. Saatejuht on Tallinna Ülikooli arendusprorektor Katrin Saks.

Saatesari «Ekspert eetris» vahendab põnevaid, silmaringi avardavad ja harivaid teemasid, olgu tegu tervise, poliitika, hariduse, kunsti või juriidikaga. Saates arutatakse koos oma valdkonna ekspertidega praegu aktuaalseid küsimusi, mis puudutavad kõiki. Teadlaste roll on ühiskonnas tähtsam kui kunagi varem. Iga päev paiskab õhku rohkem küsimusi kui vastuseid. Selguseks, uuteks lahendusteks ja tarkadeks otsusteks, olgu riigi või inimese tasandil, on vaja tõenduspõhisust.

Saatejuhid on Tallinna Ülikooli arendusprorektor Katrin Saks, BFMi lektor Mart Soonik ja Tallinna Ülikooli kommunikatsioonijuht Rein Olesk.

«Ekspert eetris» sai alguse 2020. aasta kevadel ning pälvis oma teemapüstitustega 2020. aasta teaduse populariseerija tunnustuse.

Varasemaid saateid saab järele vaadata Tallinna Ülikooli veebilehel ja tv.postimees.ee.

Märksõnad
Tagasi üles