R, 30.09.2022

Eesti ülikoolid peatavad koostöö Venemaa ja Valgevene kõrgkoolidega

Loora-Elisabet Lomp
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Eesti ülikoolid peatavad koostöö Venemaa ja Valgevene kõrgkoolidega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mart Kalm. FOTO: Tairo Lutter
Mart Kalm. FOTO: Tairo Lutter Foto: Tairo Lutter

Eesti avalik-õiguslikud ülikoolid peatavad Venemaa agressiooni tõttu koostöö Venemaa ja Valgevene kõrgkoolide ja teadusasutustega.

Eesti avalik-õiguslikud ülikoolid peavad Venemaa agressiooni õigustamatuks ja mõistavad hukka sõjalise rünnaku sõltumatu riigi vastu. «Akadeemilistel kogukondadel kogu maailmas, sealhulgas Venemaal ja Valgevenes, on moraalne vastutus seista rahu, akadeemiliste ja demokraatlike väärtuste eest,» selgitas Rektorite Nõukogu esimees Mart Kalm.

«Me näeme ja tunnustame paljusid Vene teadlasi ja teadusajakirjanikke, kes on võtnud sõna Venemaa algatatud sõja vastu Euroopa südames. Avaldame kahetsust, et Venemaa ja Valgevene ülikoolid ja teadusorganisatsioonid selles küsimuses vaikivad. Vajame praegu igat kanalit Ukrainas toimuva sõja peatamiseks ning ülikoolid, arvestades nende ühiskondliku kaalu, peavad samuti oma panuse andma.»

Rektorite Nõukogusse kuuluvad Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Maaülikool, Tallinna Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Tartu Ülikool.

Märksõnad
Tagasi üles