R, 31.03.2023

Tallinnas algab elukohajärgse kooli määramise taotluste vastuvõtt

PM Haridusportaal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Esimene koolipäev. Pilt on illustratiivne.
Esimene koolipäev. Pilt on illustratiivne. Foto: Artur Sadovski

1. märtsist saavad Tallinna lapsevanemad esitada taotlusi elukohajärgsete koolide määramiseks 2022. aasta septembris munitsipaalkooli esimesse klassi astuvatele lastele.

Tänavu on Tallinnas koolikohustuslikku ikka jõudvaid lapsi ligikaudu 4700, keda on 130 võrra rohkem kui möödunud aastal, märkis abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

«Igale Tallinna lapsele on kindlustatud õppekoht ühes elukohajärgses munitsipaalkoolis. Kuid taotlus tasub vanematel siiski esitada, sest see annab kooli määramiseks olulist teavet, sh õppekeele valik ja pere teiste laste õppimine samas koolis,» selgitas ta. 

Kui taotlust ei esitata, määratakse kool elukohaandmete põhjal. Taotlust on mugav esitada eKoolis, seda saab teha ka haridusametis kohapeal.

Taotlusi saavad 1.–15. märtsini esitada Eesti rahvastikuregistri andmetel Tallinnas elavad lapsevanemad. Nii eKooli kaudu kui ka Tallinna haridusametis esitatud pabertaotlused vaadatakse läbi peale 15. märtsi. Teate määratud koolist saab taotluse eKoolis esitanud vanem e-posti aadressile hiljemalt 20. maiks. Pabertaotluse esitanud vanem saab teate postiga lapse rahvastikuregistrijärgsele aadressile.

Koolide määramisel arvestatakse põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse ning Tallinna linnas kehtiva korra alusel eelkõige elukoha lähedust koolile ja õdede-vendade õppimist samas koolis, võimalusel ka vanemate eelistusi. Kui mõnda kooli soovijaid on rohkem, kui koolil on õppekohti, arvestatakse elukohaandmete registreerimise aega.

Vanema soovil võib kooli astuda ka 6-aastane laps. Sel juhul esitab vanem koos taotlusega koolivalmidust kinnitava dokumendi. 6-aastase lapse koolitulekust tuleb Tallinna haridusametit teavitada hiljemalt 1. maiks.

Lapsevanematel, kelle lapsed on 1. märtsiks saanud koolikoha ülelinnalise vastuvõtuga koolis, ei ole vaja enam taotlust esitada.

Pabertaotlusi võetakse vastu Tallinna haridusametis (Estonia pst 5a, 10143 Tallinn): esmaspäeval 9–17.45; teisipäeval, kolmapäeval ja neljapäeval 9–16.45 ning reedel 9–15.45.

Vt ka täpsemat info 1. klassi astumise kohta.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles