K, 8.02.2023

Suurtööstus toetab edukaid Virumaa kolledžisse astujaid stipendiumiga

PM Haridusportaal
Suurtööstus toetab edukaid Virumaa kolledžisse astujaid stipendiumiga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tehnikaülikooli Inseneriteaduskonna Virumaa kolledži lõpetajad on tõelised insenerid, leiutajad, innovaatorid ning ettevõttejuhid, kelle ülesandeks on kujundada tulevikutehnoloogiad.
Tehnikaülikooli Inseneriteaduskonna Virumaa kolledži lõpetajad on tõelised insenerid, leiutajad, innovaatorid ning ettevõttejuhid, kelle ülesandeks on kujundada tulevikutehnoloogiad. Foto: TalTechi Virumaa Kolledž

Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) Virumaa kolledžisse sel aastal õppima asuvad kuld- või hõbemedaliga lõpetanud õppurid saavad taotleda medalistipendiumit kuni 1500 eurot.

«Ootame kolledžisse tulevikuerialasid õppima tublisid õpihimulisi noori, kes suudavad panustada riigi rohe- ja digipöördesse ning aitavad kaasa jätkusuutliku majandusmudeli ülesehitamisesse Ida-Virumaal,» rääkis kolledži direktor Mare Roosileht.

Viru Keemia Grupp (VKG) paneb kahele Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledži tudengile välja VKG-nimelise medalisti stipendiumi. 2021. ja 2022. aastal gümnaasiumi kuldmedaliga lõpetanud esmakursuslasele määratakse 1500 euro suurune aastastipendium. Hõbemedaliga lõpetanu stipendiumi suuruseks on 1000 eurot aastas.

Kohtla-Järvel asuv keemiatööstuse ettevõte Viru Keemia Grupp toetab üliõpilasi Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondi kaudu erinevate stipendiumitega aastast 2003. «Meie bakalaureuse, rakenduskõrgharidus- ja magistriõppe stipendiumite aastane toetusfond on 10 600 eurot, millele nüüd on lisandunud VKG-nimeline medalisti stipendium kogusummas 2500 eurot. Uue, just kuld- ja hõbemedaliga gümnaasiumi lõpetajatele mõeldud, stipendiumi toel soovime edendada eelkõige tehnika- ja keemiavaldkonna hariduse omandamist regioonis ning toetada nii kohalikke kui väljastpoolt regiooni motiveerituid üliõpilasi nende igapäevastest toimingutest,» sõnas Viru Keemia Grupi personaliosakonna juht Tea Allikmäe.

Lisaks medalistipendiumile pakub kolledž parimatele sisseastujatele tasuta ühiselamukohta, aktiivsusstipendiumi ning õppeaasta jooksul tasustatud praktikat nii partnerettevõtetes kui ka kolledžis. Samuti arvestatakse Avatud Ülikooli kaudu läbitud kursused õppekoormuse hulka.

Vastuvõtt Tallinna Tehnikaülikooli on avatud alates 1. jaanuaris kuni 6. juuli keskpäevani 2022. Virumaa kolledžis saab õppida kolmel rakenduskõrghariduse õppekaval IT, keemia ning masina- ja energeetika valdkonnas ning magistriõppes keemiat.

Märksõnad
Tagasi üles