Üldhariduskoolides algavad rahuloluküsitlused

Copy
Õpilased koolis. Foto on illustreeriv.
Õpilased koolis. Foto on illustreeriv. Foto: Sander Ilvest

Üldhariduskoolides algavad esmaspäevast riiklikud rahulolu- ja koolikeskkonna küsitlused, kuhu oodatakse osalema 4., 8. ja 11. klassi õpilasi ning kõiki täiskasvanute gümnaasiumite õppureid.

Kokku on küsitlusse kaasatud ligikaudu 40 000 õpilast pea 500 koolist üle Eesti.

Haridus- ja noorteameti analüüsi büroo juhataja Merit Kangro tõdes, et rahuloluküsitlused on õppeasutuse juhtkonnale suureks abiks koolitöö korraldamisel. «Iga osalenud haridusasutus saab enda kooli tulemuste kohta tagasisidet, mida on võimalik kasutada nii eelmise õppeaasta tegevuste analüüsimisel kui edaspidiste plaanide seadmisel,» selgitas Kangro.

Üldhariduskoolide rahuloluküsitlused toimuvad 7. veebruarist kuni 13. märtsini. Lisaks viiakse sel kevadel läbi rahuloluküsitlused ka kutseõppeasutuste õppijate seas. Kutseõppeasutustes toimub andmekogumine 14. märtsist kuni 10. aprillini.

Hiljemalt õppeaasta lõpuks saavad küsitlustes osalenud haridusasutused oma tulemuste kohta tagasisidet. Kogutud teavet on võimalik õppeasutusel kasutada oma seniste tegevuste analüüsimiseks ja parendustegevuste kavandamiseks. Tagasisidet antakse iga sihtrühma kohta, kuhu kuulub vähemalt viis vastajat.

Üleriigilised rahulolu- ja koolikeskkonna küsitlused toimuvad sellisel kujul kuuendat korda. Õpilasi küsitletakse igal aastal, õpetajaid ja lapsevanemaid üle kolme aasta.

Küsitlused on elektroonsed ja igale osalevale koolile on edastatud läbiviimise juhend ja koolipõhised veebilingid, mille edastab kool küsitluses osalevate sihtrühmadele. Küsimustikke on kõigil võimalik täita nii eesti, vene kui ka inglise keeles.

2021. aastal toimunud rahulolu- ja koolikeskkonna küsitluste riiklike aruannetega, kust saab ülevaate eelmise aasta olulisematest tulemustest ning ka võrdluse varasemate aastatega, on võimalik tutvuda Harno koduleheküljel.

Rahulolu- ja koolikeskkonna küsitlusi korraldab haridus- ja noorteamet koos haridus- ja teadusministeeriumiga.

Tagasi üles