Eesti ettevõtluskõrgkool Mainor (EEK Mainor) alustab 4. veebruaril oma esimese mikrokraadiprogrammiga «Juhtimissüsteemide hindamine ja parandamine», mis kuulub kvaliteedijuhtimise õppekavasse.
Eesti ettevõtluskõrgkool Mainor alustab mikrokraadiprogrammidega
«Mikrokraadidega pakutakse kiirelt arenevas maailmas võimalust suhteliselt lühikese aja jooksul õppida midagi uut või oma olemasolevaid teadmisi täiendada,» selgitas EEK Mainor õppeprorektor Ly Hõbe.
Ka tööandjatele on mikrokraad kasulik, sest saab suunata oma töötajat lühiajalist mikrokraadi paketti läbima, kuid töötaja ei pea seejuures läbima mitmeaastast tasemekoolitust.
«Kui laiemalt ja tulevikku vaadata, siis EEK Mainor erialapõhised mikrokraadid on teiste kõrgkoolidega võrreldes oma sisu ja teadmiste poolest rakenduslikumad. Samas mikrokraade kogudes saab programmi läbija kokkuvõttes omandada bakalaureusekraadi,» selgitas kvaliteedijuhtimise erialajuht Katriin Visnapuu.
Kõrgkoolid pakuvad tänapäeval paindliku mahu ja tempoga õppekavasid – mikrokraade –, mis üldiselt koosnevad kahest või enamast tasemeõppe õppeainest. Mikrokraadikavad lähtuvad otseselt tööturu vajadustest ja kombineerivad õppeaineid sellisel viisil, et need oleksid õppurite, tööturu ning ühiskonna vajadusi kõige paremini arvestavad.
Tavaliselt on mikrokraadi võimalik omandada ühe kuni kolme semestri jooksul, mil tudeng saab mingi uue pädevuse ja sellega suutlikkuse keerulisel ajal tööturul paremini toime tulla. Mikrokraadi õppekava võimaldab ühendada õpingud ja töö – võimalik on oma erialaseid teadmisi täiendada.
Mikrokraadiprogrammid on kõrgkoolides loodud nii, et õppekava läbinul oleks soovi korral edaspidi võimalik tasemeõppes jätkata ning kõrghariduse või kraadi omandamiseni jõuda.
Mikrokraadiõpe on üldjuhul tasuline.