K, 8.02.2023

Isamaa heidab arupärimises ette kõrghariduse alarahastamist

PM Haridusportaal
Isamaa heidab arupärimises ette kõrghariduse alarahastamist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Mihhail Lotman
Mihhail Lotman Foto: Eero Vabamägi

Isamaa fraktsiooni liikmed esitasid kolmapäeval riigikogus arupärimise peaminister Kaja Kallasele kõrghariduse alarahastamise ja ülikoolide halduslepingute kohta.

Arupärimises tuuakse välja Tartu Ülikooli rektori Toomas Asseri seisukoht, et ülikoolid ei kirjuta alla riigiga sõlmitavatele halduslepingutele, kui valitsus ei leia kõrghariduse rahastamiseks täiendavaid vahendeid järgnevaks kolmeks aastaks.

«Pärast Isamaa algatatud kõrgharidusreformi tõusis riigitoetus ülikoolidele 1,5 protsendini SKPst. See tase on tänaseks langenud 1,1 protsendile ning langeb riigi eelarve strateegias kokkulepitu põhjal veelgi,» ütles Isamaa fraktsiooni liige Mihhail Lotman arupärimist üle andes.

Riigi ja ülikoolide vahel sõlmitavates halduslepingutes määratakse Eesti avalik-õiguslike ülikoolide vastutusvaldkonnad ja riigi ootused ülikoolidele. Lepingutes sätestatakse ka riigi kohustused. 2022. aasta riigieelarve menetluse käigus ei toetanud koalitsioonierakonnad Isamaa fraktsiooni ettepanekut suurendada kõrghariduse rahastamist 20 miljoni euro võrra.

Märksõnad
Tagasi üles