Saada vihje

Järgmisel nädalal saavad nurgakivi kaks riigigümnaasiumi

Copy
Õppimine. Foto on illustratiivne.
Õppimine. Foto on illustratiivne. Foto: Fotokonkurss «Õppimine on IN».

Järgmisel nädalal saavad nurgakivi kaks riigigümnaasiumi.

26. jaanuaril asetatakse nurgakivi Tallinnas valmivale Mustamäe riigigümnaasiumile ning päev hiljem Rakvere riigigümnaasiumile.

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) allkirjastas mullu suvel Mustamäe riigigümnaasiumi õppehoone ehituslepingu OÜ Astlanda Ehitusega; lepingu maksumus on ligi 13 miljonit eurot ning koolihoone valmib plaanide järgi selle aasta lõpuks.

Arhitekt Must ideekavandi «Kuppelmaastik» järgi Akadeemia tee 25 kinnistule ehitatavas koolihoones on mugavalt ruumi 1080 õpilasele ja 120 õpetajale. Hoone suletud netopind on 8066 ruutmeetrit ning tegemist on liginullenergia ehk A-energiaklassi hoonega.

Koolihoone rajatakse kaheks mahuliseks osaks jaotuva hoonena. Kolmnurkses hooneosas paiknevad õpperuumid ning kandilises hooneosas spordiruumid. Hooneosad on ühendatud maastikku peidetud esimese korruse abil, millest liigub üle kergliiklustee Tehnopoli ja Mustamäe trolli lõpp-peatuse vahel.

Mustamäe riigigümnaasiumi õppehoone tellijaks on haridus- ja teadusministeerium. Hoone rajamist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Ideekavandi autorid on Alvin Järving, Ott Alver, Mari Rass, Jõnn Sooniste, Katrin Vilberg ning Lisett Laurimäe arhitektuuribüroost Arhitekt Must.

Projektijuhtimise eest vastutab Hoco OÜ, sisearhitektuuri eest MP Studio OÜ ning maastikuarhitektuuri eest hoolitseb OÜ Väli. Konstruktsioonid joonestas Kuupmeeter OÜ ja tehnosüsteemid projekteeris Aden Projekt OÜ

Rakvere riigigümnaasiumi uue hoone on projekteerinud Salto arhitektuuribüroo. Rajatav gümnaasiumihoone on paviljonlik, hoone keskosa on kavandatud võimalikult õhukese ja läbipaistvana, et läbi siseruumi tekiks visuaalne seos tulevase väljakuga hoone idaküljel ja olemasoleva pargi vahel hoone lääneküljel.

Hoone välisfassaadi viimistlusena kasutatakse termotöödeldud saarepuidust voodrilauda. Hoone keskosas loovad samm-sammult läbipaistvuse kõrged mustade alumiiniumprofiilidega ja erineva laiuse ning rütmiga klaasfassaadid. Sokliosa on projekteeritud naturaalsetest betoonpaneelidest, mis ühilduvad sujuvalt hoonet ümbritseva kalasabamustris laotud Kartano kivisillutisega.

Tagasi üles