E, 5.12.2022

Solaride´i päikeseauto tudengiprojekt sai 15 000-eurose annetuse

PM Haridusportaal
Solaride´i päikeseauto tudengiprojekt sai 15 000-eurose annetuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Solaride päikeseauto.
Solaride päikeseauto. Foto: Tiit Liivik

Telia otsustas sel aastal loobuda aastatepikkusest traditsioonist teha äriklientidele jõulukingitusi. Selle asemel tehti 15 000 euro suurune annetus haridusprojektile Solaride eesmärgiga toetada tehnoloogiahariduse populariseerimist ning tulevikukompetentsidele keskenduvat õpiformaati.

Telia Eesti ärikliendiüksuse juht Holger Haljand sõnas, et ettevõtte suurim väärtus seisneb pädevates ja pühendunud töötajates, kuid paraku on nende leidmine üha keerulisem. «Otsustasime toetada Solaride'i akadeemiat, kuna selle unikaalne ja ülipraktiline õpiformaat keskendub just nendele väärtustele ja oskustele, mida ettevõtted tööturult tikutulega taga otsivad. Usun, et see on väärt algatus, millest võidavad teiste seas ka meie ärikliendid,» sõnas Haljand.

Telia jõudis Solaride’ini läbi Taltechi soovituse. «Solaride'i akadeemia on kaasaegne õpiformaat, mis pakub akadeemilisele haridusele suurepärast praktilist täiendust interdistsiplinaarse probleemõppe näol. See on erakordne koostööprojekt, mis loob väärtust nii tulevikutalentide arendamise kui tehnoloogiahariduse populariseerimise kontekstis,» rääkis Taltechi õppeprorektor Hendrik Voll.

Solaride'i akadeemia projektijuhi Alice Gorobetsi sõnul on Telia toetus igakülgselt väärtuslik. «See on oluline tunnustus, et Telia, üks Eesti ihaldusväärsematest tööandjatest, hindab seda, mida Solaride’is teeme. Saadud toetus on suureks abiks Solaride'i akadeemia protsesside ja õpikeskkonna ülesehitamisel. Ent omaette väärtus on ka Telia tipptegijatest mentorite ja koolitajate panus.»

Solaride’i projekt sündis 2020. aasta alguses, kui tudengid otsisid ülikoolis õpitud teadmistele praktilist väljundit ning jõudsid pöörase väljakutseni – ehitada tänavakõlblik päikeseauto. Koostöös ülikoolide ja tööandjatega on sellest välja kasvanud interdistsiplinaarne haridusprojekt, mis keskendub läbi praktilise probleemõppe tulevikutalentide arendamisele ja tehnoloogiahariduse populariseerimisele.

Esimese hooaja vältel on Solaride’i projektis osalenud ligi 200 aktiivset noort rohkem kui kümnest õppeasutusest. Tudengitele pakuvad mentoritena tuge kogenud tegijad, nagu Martin Goroško Tehnopolist, Priit Salumaa Mooncascade´ist, Tiit Liivik Starshipist, Sandra Raju ja Leelia Rohumaa Pipedrive´ist, Markus Järve Ampler Bikesist ja teised.

Märksõnad
Tagasi üles