K, 5.10.2022

SA Ida-Viru keskhaigla ja Tallinna Tehnikaülikool loovad koos uut tervisetehnoloogiat

PM Haridusportaal
SA Ida-Viru keskhaigla ja Tallinna Tehnikaülikool loovad koos uut tervisetehnoloogiat
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Tehnikaülikooli ja Ida-Viru keskhaigla koostööleppe sõlmimine.

Tallinna Tehnikaülikool ja Ida-Viru keskhaigla allkirjastasid teisipäeval koostöölepingu, mis aitab kasutusele võtta uudseid tervisetehnoloogiaid piirkonna elanike tervise ja töövõime parandamiseks.

Tehnikaülikooli rektor Tiit Land ütles, et ülikool panustab tervisetehnoloogiatega seotud ülesannete lahendamisse pikemat aega ning sarnased lepingud on sõlmitud Põhja-Eesti regionaalhaigla, Ida-Tallinna keskhaiglaga ja Pärnu haiglaga. Landi hinnangul on uute tehnoloogiate kasutusele võtmine Eesti ühe suurima piirkonna haiglas väga vajalik, kuna aitab tegeleda nii varajase diagnostika kui ka terviseteadlikkuse ja -käitumise võimestamisega.

«Haiglal kui tervishoiuasutusel on terve Ida-Virumaa elanikkonna tervise ja töövõime tagamisel väga suur roll ja innovatiivsete tehnoloogiate ning värskete teadustulemuste kasutamisega saame sellesse töösse veelgi rohkem panustada,» märkis Land.

Ida-Viru keskhaigla tegevjuhi Tarmo Tohveri sõnul võimaldab koostöö ülikooliga kokku viia arste, tehnoloogiainimesi ja kohaliku omavalitsuste esindajaid, mille tulemusena tekivad uued huvitavad lahendused alates e-tervisest ja lõpetades konkreetsete diagnostika-, monitooringu- ja ravimeetoditega. Kokkuvõttes aitavad kõik need tegevused tõsta haigla töö kvaliteeti ning teenindada patsiente veelgi paremini.

«Haiglates on puudus meditsiinitehnoloogia inseneridest ja IT-spetsialistidest. Need on valdkonnad, kus näeme tehnikaülikooliga reaalset koostöövõimalust ja loodame, et lepingu allkirjastamise tulemusel sünnivad parimad tudengitööd ning ülikooli lõpetajad ühinevad Ida-Viru keskhaigla personaliga,» mainis Tohver.

Haigla ülemarst ja juhatuse liige Toomas Kariis lisas, et lepingu sõlmimine aitab Ida-Viru keskhaiglal jõuda lähemale kaasaegse ja tervisliku elukeskkonna loomisele ning arendamisele. «See eeldab järjepidevat teadus- ja arendustegevust, arvestades haigla konkreetseid soove, näiteks onkoloogia- ja hematoloogia, vereteenistuse, laste- ja noorte vaimse tervise, noorukite sõltuvusravi ning hooldekodude tegutsemise küsimustes,» väitis Kariis.

Märksõnad
Tagasi üles