R, 2.06.2023

Haridus- ja teadusministeerium kutsub valima parimat keeletegu

PM Haridusportaal
Facebook Twitter
Comments
Haridusministeeriumi hoone Tartus Munga tänaval
Haridusministeeriumi hoone Tartus Munga tänaval Foto: Lauri Kulpsoo

Haridus- ja teadusministeerium kutsub valima täna parimat keeletegu, et tunnustada tegusid, mis tõstavad eesti keele tuntust ja mainet, väärtustavad eesti keele õpetamist, õppimist ja oskamist, soodustavad eesti keele kasutamist ja staatuse kindlustamist ning edendavad eesti keele talletamist ja uurimist.

Aasta parima keeleteo kandidaate saab esitada 17. jaanuarini ministeeriumi kodulehel www.hm.ee/keeletegu2021, e-posti aadressil keeletegu@hm.ee või posti teel märksõna «Keeletegu».

Kandidaatide esitamisel e-posti või posti teel tuleb järgida ministeeriumi kodulehel olevat esitusvormi ja teatada keeleteo nimetus ametlikuks kasutamiseks sobival kujul; keeleteo tegija andmed, kellele auhinda taotletakse; keeleteo kirjeldus vabas vormis 500–1000 tähemärgi ulatuses, samuti esitaja nimi ja kontaktandmed.

Aasta keeleteo konkursil antakse välja kaks auhinda: peaauhind ja rahvaauhind. Peaauhinna saaja valivad taasiseseisvunud Eesti haridus- ja teadusministrid, rahvaauhind selgitatakse avaliku hääletuse teel veebruaris.

Laureaadid kuulutatakse välja 2022. aasta märtsis emakeelepäeva paiku.

Keeleteoauhinda antakse välja juba kuueteistkümnendat korda, laureaatide väljakuulutamine on osa emakeelepäeva tähistamisest.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles