R, 30.09.2022

Mondo noortekonkurss: kliima ja rände teemadel võib kasvõi räppida või kududa

Agnes Korv
, Haridusportaali toimetaja
Mondo noortekonkurss: kliima ja rände teemadel võib kasvõi räppida või kududa
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
MTÜ Mondo avas rändekooli
MTÜ Mondo avas rändekooli Foto: MTÜ Mondo.

Mondo kutsub 15–19-aastaseid noori osalema rände ja kliimamuutuste teemalisel konkursil. Konkursi kahte fookusteemat võib käsitleda koos või eraldi ning kahes erinevas formaadis – loovtöö või praktilise tööna.

Loovtöö formaat ei ole piiratud. Osaleda võib fotoseeria, muusikavideo, maali, lühifilmi, koomiksi, tänavakunstiteose, lavastuse, lühijutu, kudumi, luuletuse või muu sellisega. Loovtööle lisaks tuleb osalejal esitada kontseptsiooni selgitus ja tööprotsessi kirjeldus. Konkursitöö võib teha ka kahe-kolme liikmeliste gruppidena.

«Arvan, et muusika ja kunst on universaalsed keeled, mida mõistavad peaaegu kõik. Võib-olla isegi need, kes alguses võikaid tõsiasju eitasid,» ütles Tallinna inglise kolledži õpilane Alexandra Voit, kelle räpilugu «Tulekahju tagahoovis» oli eelmise konkursi üks võidutöödest. «Ma käsitlen hirmutavat teemat naljakama nurga alt. Minu originaalne laul ja animatsioon muudavad probleemi arusaadavamaks ja ei peleta kedagi eemale,» rääkis Voit ja julgustas noori konkursi globaalsetel teemadel kaasa rääkima.

Praktilise tööna võib kas üksi või kuni kolmeliikmelise grupiga korraldada rände- või kliimamuutuste teemalise tegevuse. Selleks võib olla filmiõhtu või debatt, aga ka flashmob, kontsert, podcast, avalik väljaastumine või muu sobivana tunduv väljund. Konkursile saab esitada korraldatud tegevuse kontseptsiooni, kokkuvõtte tehtust ning pildi- ja videomaterjali. Esitamiseks sobivad ka üldhariduskoolis tehtud praktilised ja loovtööd.

«Me elame kliimamuutuste- ja rahvusvahelise rände ajastul. Temperatuuri tõus põhjustab katastroofilist mõju meie elukeskkonnale ning üha enam inimesi on sunnitud oma kodudest põgenema kas keskkonnatingimuste halvenemise või konfliktide ja tagakiusamise tõttu,» põhjendas Mondi konkursi vajalikkust. 

Tööde esitamise tähtaeg on 31. jaanuar 2022. Konkursi võitjatele on auhinnaks osalemine rahvusvahelisel dokumentaalfilmide festivalil One World 2022 märtsis Prahas või 2022 suvel Austrias toimuvas noorte kliimalaagris.  Konkursi täpsemad tingimused leiab siit.

Märksõnad
Tagasi üles