K, 5.10.2022

Virumaa noore muusiku konkursi võitis saksofonist Mirtel Mooses

BNS
Virumaa noore muusiku konkursi võitis saksofonist Mirtel Mooses
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Žürii esimees Pille Lill (paremal) ja võitja Mirtel Mooses.
Žürii esimees Pille Lill (paremal) ja võitja Mirtel Mooses. Foto: Erakogu

Muusikute fondi PLMF korraldatava tänavuse konkursi «Virumaa noor muusik 2021» võitis 15-aastane saksofonist Mirtel Mooses.

Jõhvi Kontserdimajas toimus esmaspäeval, 29. novembril Virumaa muusika ja kunstide koolide õpilaste vaheline konkurss «Virumaa Noor Muusik 2021» tiitlile.

Konkursi žürii koosseisus Pille Lill, Kristina Kriit, Mari-Liis Uibo, Toomas Nestor ja Andreas Lend andsid tiitli 15-aastasele Mirtel Moosesele, saksofoni õpilasele Kadrina Kunstide koolist. Tunnustuse pälvis ka tema õpetaja Edvin Lips ning kontsertmeister Leegi Brigitte Kaas.

Teise preemia pälvis noor laulja, 12-aastane Artjom Smirnov Ahtme Kunstide koolist, õpetaja Rena Bõkova akadeemilise vokaali klassist ja kolmanda koha sama kooli õpilane, 10-aastane pianist Mark Ravlussevitš, õpetaja Aino Šljahhina klaveriklassist.

«Konkurss oli taaskord kõrgel tasemel ja žüriid üllatasid nii mitmedki noored muusikud,» ütles žürii esimees Pille Lill.

Konkursi finaali pääses lisaks võitjatele veel viis õpilast: Jelizaveta Lõssenko Narva-Jõesuu Laste Muusika- ja Kunstikoolist, Tihon Altorv Iisaku Kunstide koolist, Sofia Kulikova Ahtme Kunstide koolist, Kaisa Lee Vaikmets Rakvere Muusikakoolist ja Rainis Lükk Väike-Maarja Muusikakoolist.

Konkursil, mis on loodud eesmärgiga tunnustada Virumaa noori muusikatalente ja nende õpetajaid, osalesid Väike-Maarja, Rakvere, Jõhvi, Narva, Narva-Jõesuu ja Viru-Nigula muusikakoolide ning Ahtme, Iisaku, Kadrina ja Kohtla-Järve Kunstide koolide õpilased.

Märksõnad
Tagasi üles