K, 8.02.2023

Ligi 6000 last üle Eesti õppisid programmeerimist ja robootikat

BNS
Ligi 6000 last üle Eesti õppisid programmeerimist ja robootikat
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
"Progetiigri" õpilasüritusest võtsid tänavu eriti usinalt osa lasteaiad.
"Progetiigri" õpilasüritusest võtsid tänavu eriti usinalt osa lasteaiad. Foto: Ain Liiva

Haridus- ja noorteameti koolidele ja lasteaedadele mõeldud tehnoloogiahuvi toetavast õpilasüritusest «ProgeTiigri tulevikutegija 2021» võttis osa ligi 6000 õpilast 190 haridusasutusest üle Eesti.

Kooliõpilastele ja lasteaialastele mõeldud neljas «ProgeTiigri» õpilasüritus toimus sel aastal 27. septembrist kuni 19. novembrini. «ProgeTiigri tulevikutegijad» on osa üleeuroopalisest programmeerimise nädalast Code Week. Tänavu saavutasid Eesti koolid ja lasteaiad tegevuste ja rahvaarvu arvestuses 625 üritusega kolmanda koha Monaco ja Malta järel.

Vaatamata koroonapandeemiast tingitud piirangutele korraldasid Eesti koolid ja lasteaiad üle Eesti mitmeid põnevaid õpilasüritusi. «Õpilasüritusel pandi robotite abil elama muinasjutud, tehti ajarännakuid, prooviti päästjate ja kullerite tööd, loodi digikunsti, tantsiti ja musitseeriti koos. Õpilased panid end proovile nii virtuaalreaalsuses, 3D modelleerimises kui ka programmeerimise põgenemistoas, aga ka lapsevanemaid ja kaaslasi õpetades,» kommenteeris haridus- ja noorteameti «ProgeTiigri» programmijuht Kristi Salum.

Sel aastal näitasid eriti aktiivset osavõttu üles lasteaiad ning osades lasteaedades viidi tegevusi läbi kõikide rühmadega. Huvitavaid ettevõtmisi jagus ka koolidesse - õpilasürituse käigus sai robootika abil õppida nii matemaatikat kui ka keelt, ajalugu ja loodusaineid, kunsti- ja käsitööd. See võimaldas korrata reegleid liikluses hakkamasaamiseks ja veebis turvaliseks toimetamiseks.

Ülesandeid tehti nii õppetöö ajal, pärast tunde huviringis kui ka ühisüritustel. Veebilehel jagati palju arendavaid ideid õppetöö rikastamiseks, mida saavad ka teised õpilased edaspidi järele proovida.

Õpilasüritus on nelja aasta jooksul osalemisrõõmu pakkunud enam kui 41 000 õpilasele. Õpilasürituse ülesanded on huvilistele lahendamiseks jätkuvalt ProgeTiigri kogumikus.

Haridus- ja noorteameti «ProgeTiigri» programm äratab õppijates huvi inseneriteaduste, disaini ja tehnoloogia ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkondade vastu. Programmi tegevusi toetab Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfond.

Programmeerimisnädal Code Week on Euroopa Komisjoni algatus, mille raames kutsutakse üles kõiki ettevõtteid, organisatsioone ja haridusasutusi rääkima programmeerimisest ja korraldama sellega seotud üritusi. Eestis koordineerib Code Weeki tegemisi haridus- ja noorteamet.

Märksõnad
Tagasi üles