N, 11.08.2022

Riigipea läheb Kuusalu keskkooli välitundi õpilaste küsimustele vastama

PM Haridusportaal
Riigipea läheb Kuusalu keskkooli välitundi õpilaste küsimustele vastama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
President Alar Karis.
President Alar Karis. Foto: Madis Veltman

President Alar Karis annab teisipäeval hommikul Vabadussõja Valkla mälestuskivi juures kodanikuõpetuse välitunni Kuusalu keskkooli noortele.

Välitund on üles ehitatud vestlus-intervjuuna, mille aluseks on Kuusalu kooliperelt kogutud küsimused riigipeale, mida vahendavad õpilasomavalitsuse juht Mariella Soom ja abiturient Joosep Mürk.

Kodanikuõpetuse välitunni korraldab Kuusalu keskkooli õpilasesindus koostöös Kaitseliidu Rävala malevkonna, Naiskodukaitse ja Kuusalu pasunakooriga ning seda tulevad kuulama Kuusalu keskkooli abituriendid, 11. klassi riigikaitseõpetuse õpilased ja nende õpetajad, kaitseliitlased, noorkotkad ja kodutütred.

Üks korraldajatest, õpetaja Mari Paenurm selgitas, et oma küsimustes ei ole noored lähtunud sellest, kui palju on presidendil Eestis võimu, vaid teadmisest, et president on esimene mees riigis ja tema käes on parim info otsuste tegemiseks. Paenurme sõnul tunnevad õpilased huvi, mida president arvab – kas pöördelistel ajaloolistel hetkedel oleks saanud teha midagi paremini, kust võiks minna kodanike kohustuste ja vabaduste piir, mismoodi lahendada päevajalisi probleeme nii lokaalsel kui globaalsel tasandil ning küsitakse lõpuks sedagi – kas rumalus võib lammutada riigi?

Valkla vabadussõja mälestuskivi meenutab Vabadussõja sündmusi tekstiga «Siia maani ja mitte kaugemale!» 3. jaanuaril 1919 suutis Eesti sõjavägi kindral Laidoneri juhtimisel Valkla küla piirides Punaarmee taganema sundida.

30. novembril 2021 saab Eesti Vaba­riigi vabana elatud päevade arv ühe võrra suuremaks kõikide okupatsioonide all elatud päevade koguarvust. Iseseisvuse väljakuulutamise järel tuleb kõikide okupatsioonide all elatud Eesti Vabariigi päevi kokku 18 950. Kui lugeda 20. augusti 1991 esimeseks taastatud vabaduse päevaks, siis tänavu 30. novembril saab meie riigi kõikide vabaduspäevade koguarv ühe võrra suuremaks sõltlaspäevade omast.

Märksõnad
Tagasi üles