N, 11.08.2022

Tudengite kursusetööna valmis viipekeelne tahvel laste mänguväljakule

Agnes Korv
, Haridusportaali toimetaja
Tudengite kursusetööna valmis viipekeelne tahvel laste mänguväljakule
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tudengite koostööst sündinud viipetahvel.
Tudengite koostööst sündinud viipetahvel. Foto: Erakogu

Tallinna ülikooli kuus tudengit tegid kursusetööna projekti, mis aitab ühendada mänguväljakul viipekeelset ja kuuljate kogukonda: Erialasid Lõimiva Uuenduse (ELU) õppeaines valmis erialaorganisatsioonide ja -spetsialistide abiga viipekeelne tahvel.

«Kuna just lapsed on eriti avatud uuele, usume, et mänguväljak on hea koht sellise lõimimise alustamiseks. Taolised suhtlemist abistavad tahvlid võiksidki saada endastmõistetavaks normaalsuseks igal mänguväljakul,» ütles üks projekti elluviijaist, sotsiaalpedagoogika teise kursuse üliõpilane Reelika Koit.

«Kui kuuljatele tuua viipekeel lähemale, aitab see igal lapsel kasvada koos teadmisega, et endast erinevast ei pea eemale hoidma, kuna ei oska temaga suhelda, vaid kõik saavad omavahel lõbusalt mängida,» lisas teine projekti osaline Marju Telliskivi. Veel olid projektimeeskonnas Lauri Käo, Mouna Salami, Grete Raudsepp, Alice Nurmela ning juhendaja Elisabeth Kirme ja mentor Maarja Jõgioja.

Tahvli ametlik avamine toimub 2. detsembril kell 11.00 Tallinnas, Haabersti linnaosas asuval Järveotsa mänguväljakul. Projekti toetasid Tallinna ülikool, Haabersti linnaosavalitsus ja Eesti Viipekeele selts.  

Märksõnad
Tagasi üles