K, 8.02.2023

Erivajadustega õpilased asutasid Soomes rahvusvahelised õpilasfirmad

PM Haridusportaal
Erivajadustega õpilased asutasid Soomes rahvusvahelised õpilasfirmad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Projektides löövad kaasa Herbert Masingu kooli õpilased
Projektides löövad kaasa Herbert Masingu kooli õpilased Foto: Kairit Peekman

Eesti hariduslike erivajadustega õpilased käisid novembris Helsingi Haaga-Heelia Ülikoolis rahvusvahelisi õpilasfirmasid loomas, et paremini leida oma koht ühiskonnas. 

«Oleme vaatamata COVID-19 takistustele saanud 11 piiriülest õpilaste rühma tegema koostööd, kuidas oma oskusi paremini rakendada. 2022. aasta maikuus selgub, mitu ideed on nii tugevad, et nendest võib tekkida püsiv koostöö noorte vahel,» rääkis projekti SENsationalSTEM eestvedaja Meelis Joost Eesti Puuetega Inimeste Koja igakuises taskuhäälingu saates.

Eestist läksid Helsingisse Viljandi kutseõppekeskuse ja Tartu Herbert Masingu kooli hariduslike erivajadustega õpilased, õpetajad ja mentorid. Õpilasfirmade loomist toetab Junior Achievement Finland.

SENsationalSTEM projekti eesmärk on aidata andekatel erivajadustega noortel leida oma koht ühiskonnas, alustada ettevõtlusega ning koostööd partnerriikide noortega leida oma võimetele vastav ning oskusi toetav tegevus.

Projekti partnerid on Eesti Puuetega Inimeste Koda, Sustento Läti puuetega inimeste katusorganisatsioon, Haaga-Helia rakenduskõrgkool Helsingis ning SA Eesti Agrenska Fond.

Märksõnad
Tagasi üles