N, 11.08.2022

EKSPERT EETRIS ⟩ Allan Puur «Sünnist surmani - demograafi pilguga»

Claire Peinar
, Postimees TV toimetaja
Allan Puur «Sünnist surmani - demograafi pilguga»
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Järgmises «Ekspert eetris» saates 17. novembril on teemaks suured rahvastiku-uuringud. Külas on rahvastikuteaduste professor Allan Puur ning saatejuht on Tallinna Ülikooli arendusprorektor Katrin Saks.

Miks praegusel ajal, kui andmebaasides on tohutu hulk infot meie kõigi kohta ja Facebook teab meist rohkem kui me ise, on vaja korraldada mahukaid küsitlusi? Räägime Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi rahvastikuteaduste professori Allan Puuriga praegu käimasolevast kahest suurest uuringust.

Saatesari «Ekspert eetris» vahendab põnevaid, silmaringi avardavad ja harivaid teemasid, olgu tegu tervise, poliitika, hariduse, kunsti või juriidikaga. Saates arutatakse koos oma valdkonna ekspertidega just praegu aktuaalseid küsimusi, mis puudutavad kõiki. Teadlaste roll on ühiskonnas tähtsam kui kunagi varem. Iga päev paiskab õhku rohkem küsimusi kui vastuseid. Selguseks, uuteks lahendusteks ja tarkadeks otsusteks, olgu riigi või inimese tasandil, on vaja tõenduspõhisust.

Saatejuhid on Tallinna Ülikooli prorektor Katrin Saks, BFMi lektor Mart Soonik ja Tallinna Ülikooli kommunikatsioonijuht Rein Olesk.

«Ekspert eetris» sai alguse 2020. aasta kevadel ning pälvis oma teemapüstitustega 2020. aasta teaduse populariseerija tunnustuse.

Varasemaid saateid saab järele vaadata Tallinna Ülikooli veebilehel ja tv.postimees.ee.

Märksõnad
Tagasi üles