L, 2.12.2023

Esimese klassi lapsed saavad Lionsi klubidelt suutervise kinkekotid

PM Haridusportaal
Facebook
Comments
Heategevusaktsiooni „Lahkus loeb“ patroon laulja Elina Nechayeva.
Heategevusaktsiooni „Lahkus loeb“ patroon laulja Elina Nechayeva. Foto: naine.postimees.ee

Lionsi klubid annavad teisipäeval esimese klassi lastele üle suu tervisele pühendatud kinkekotid, et teadvustada tervete hammaste mõju tervisele: vähem kui kolmandikul lastest on hambad terved.

«Lisaks kõlavale häälele kuuluvad terved ja hoolitsetud hambad minu põhiliste töövahendite hulka,» ütles heategevusaktsiooni «Lahkus loeb» patroon laulja Elina Nechayeva.

Kõik tänavu esimesse klassi läinud 14 038 last saavad koostöös Suukooliga valminud kingikoti, mis sisaldab hambaharja ja -pastat, Suukooli ja Lions-liikumise teabelehte, Punase Risti plaastrit ja lõvihelkurit. Kingituse eesmärk on teadvustada, et terved hambad tagavad lisaks kaunile naeratusele ka hea tervise.

«Kui ma oleksin juba esimeses klassis teadnud, kui tähtis on korrapäraselt ja õigete võtetega hammaste eest hoolitsemine, siis oleksid minu hambad veelgi paremas korras,» lausus Elina Nechayeva.

Elina Nechayeva ja Eesti Lionsi piirkonnakuberner Siiri Rooma-Uusküla annavad kingitused üle kell 10.30 Tallinna kesklinna vene gümnaasiumis ja kell 12 Tallinna ühisgümnaasiumis.

Laste hambad on kehvas seisus

Tartu Ülikooli hambaarstiteaduse instituudi uuringu kohaselt leidus 2019. aastal kuueaastaste laste seas 28 protsendil täiesti tervete piimahammastega lapsi. Kohest ravi vajasid 58 protsendi laste hambad ning kaariese algeid leidus 66 protsendil uuritutel. Kuueaastastest lastest peseb hambaid kaks korda päevas 69 protsenti, juhuslikult seitse protsenti, ülejäänud pesevad hambaid üks kord päevas.

Haridus- ja teadusministeerium on ettevõtmise heaks kiitnud  tuletab meelde, et laste hambaid ravitakse Eestis kuni 19. eluaastani tasuta. Kingitusega juhitakse nii laste kui ka vanemate tähelepanu, et korrapärane ning õigete võtetega suuhügieen koos hambasõbraliku toitumisega on parim viis oma tervise eest hoolitsemisel.

Eesti Lions piirkond korraldab 8.–12. novembril lahkuse nädala, et märkida 13. novembril tähistatavat ülemaailmset lahkuse päeva, mille Eesti patroon on laulja Elina Nechayeva.

Lionsi klubid ühendavad inimesi, kes soovivad panustada ühiskonna heaks. Eesti Lions piirkonda SD120 kuulub 62 klubi rohkem kui 1200 liikmega. Lions International on maailma suurimaid ja vanemaid heategevusorganisatsioone, mille moto «Meie aitame» ühendab rohkem kui 1,4 miljonit liiget.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles