Tartu Ülikool toob eksperdid informaatika õpetamisest rääkima

PM Haridusportaal
Copy
Vaade Vabadussillalt terrassile ja Delta keskusele.
Vaade Vabadussillalt terrassile ja Delta keskusele. Foto: Ursula Hansalu

Tartu Ülikooli Delta keskuses toimub 13.-15. jaanuarini neljas informaatika õpetamise konverents, kuhu huvilised on oodatud tutvuma uusimate suundadega Eesti koolide informaatikaõppes ning jagama oma mõtteid ja kogemusi kaugõppe teemal.

Tänavusel informaatika õpetamise konverentsil on kavas põhiettekanded Jõhvi tehnoloogiakoolist, tehisintellektist ja informaatikaolümpiaadidest. Kohapeal toimuvad töötoad, kus räägitakse muu hulgas robootikast, programmeerimisest gümnaasiumis, turvalisusest ja haridustehnoloogiast, võimalik on katsetada mitmesuguseid õpetamiseks kasulikke lahendusi.

Osalema on oodatud õpetajad, huviringide juhendajad, koolijuhid, haridusametnikud, IT-praktikud ja kõik teised, kellele on informaatika õpetamisega seotud temaatika oluline.

Tartu Ülikooli loodus- ja täppisteaduste valdkonna õppeprodekaani professor Varmo Vene sõnul on Eesti üldharidus- ja muudes koolides viimase pooleteise aasta vältel viidud õpetamine täiesti uuele tasemele. «On näha, et meie värsked üliõpilased on varasemate õpingute käigus juba omandanud oskused toime tulla nii veebi- kui ka hajaõppega. Selle juures ei tohi alahinnata õpetaja rolli. Eesti õpetajad, ja just informaatikaõpetajad, on panustanud väga palju praeguste üliõpilaste teadmiste ja oskuste kasvu,» ütles Vene.

Ta lisas, et informaatika õpetamise konverents on sobiv võimalus jagada oma kogemusi ja teadmisi kolleegidega ning samuti hea võimalus kuulda uutest kasutusele võetud vahenditest ja õpetamise üldisest arengust.

Lisaks põhiettekannetele ja töötubadele tutvustatakse konverentsil ka viimastel aastatel valminud uusi kursusi ja õpikuid ning jagatakse soovitusi nende kasutamiseks õppetöös. Konverentsile on veel oodatud ettekanded eri kooliastmetes kasutatavate vahendite ja ideede kohta, mis toetavad informaatika õpetamist koolides. Osalejatel on võimalik külastada Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi uurimisrühmi ja laboreid ning ka teisi Delta keskuses asuvaid üksusi.

Olenevalt Covid-19 olukorrast riigis jätab korraldustoimkond endale õiguse korraldada konverents täielikult veebis.

Konverents toimub IT Akadeemia toel.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles