L, 4.02.2023

Arvestusala tööde üliõpilaskonkursi tase oli taas tugev

PM Haridusportaal
Arvestusala tööde üliõpilaskonkursi tase oli taas tugev
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rahandusministeerium.
Rahandusministeerium. Foto: Madis Veltman

Neljapäeval autasustati juba kümnendat korda toimunud arvestusalaste uurimistööde konkursi auhinnasaajaid. Nagu tavaks kujunenud, oli tööde tase väga kõrge.

«Tööd olid väga kõrgetasemelised ning valikut teha oli keeruline,» tõdes rahandusministeeriumi ettevõtluse ja arvestuspoliitika osakonna nõunik Mirjam Suurekivi, kes soovis osalejate tunnustamise kõrval tänada ka koostööpartnerid, tänu kellele toimus arvestusala tööde konkurss tänavu juba kümnendat korda, nendeks olid Eesti raamatupidajate kogu, audiitorkogu ja Eesti siseaudiitorite ühing. 

Magistritööde kategoorias pälvis peapreemia Signy Villems, kelle töö käsitleb vandeaudiitorite arvamusi Eesti raamatupidamiskohustuslaste finantsaruannete kohta. Töö käigus tegi autor muuhulgas häid ettepanekuid, kuidas suurendada finantsaruannete usaldatavuse taset tulevikus Eestis veelgi.

Parima bakalaureusetöö auhinna pälvis Relika Linnjärv tööga, mis käsitleb rendilepingute kajastamist. Töös tõi autor esile praktilisi näiteid, mida järgides on Eesti finantsaruandluse standardit järgivates ettevõtetes võimalik rendiarvestuste kajastamisel minna RTJ 9 põhimõtetelt üle IFRS 16 põhimõtetele.

Välja anti ka kolm eriauhinda – parima finantsarvestust käsitleva uurimistöö tunnustuse pälvis Diana Traumann, parima audiitortegevuselase uurimistöö preemia sai Heleri Soe ning eriauhinna uudse ja huvitava arvestusalase teemakäsitluse eest pälvis Margarita Vladimirskaja.

Suurekivi tõi eraldi esile kaks tööd, mis küll auhinda ei saanud, aga olid kirjutatud väga akuutsel teemal, nimelt majandusaasta aruannete mittetähtaegse esitamise ning mitteesitamise põhjustest Eestis. «Nende tööde autorid Kätlin Kallakas ja Kristina Kips on igati tunnustuse väärilised, tegu on väga hästi kirjutatud ja sisukate magistritöödega,» lisas Suurekivi.

Konkursil auhinna saanud töödega saab tutvuda Eesti raamatupidajate kogu lehel. Konkursi auhinnafond oli 3000 eurot.

Arvestusalaste uurimustööde konkurss on Eestis ainus võimalus selles valdkonnas kõrgharidust omandavatel tudengitel esitada lõputöö omavaheliseks mõõduvõtmiseks. Konkursi eesmärk on leida uudseid lähenemisi ja praktilisi ettepanekuid erinevate arvestusalaste probleemide lahendamisel ning huvitavaid vaatenurki teoreetilistele küsimustele.

Märksõnad
Tagasi üles