L, 4.02.2023

Välisministeerium toetab kahe magistrandi haridusteed

PM Haridusportaal
Välisministeerium toetab kahe magistrandi haridusteed
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tudengid. Pilt on illustratiivne.
Tudengid. Pilt on illustratiivne. Foto: Kristjan Teedema

Tänavu sügisel annab välisministeerium välja kaks magistristipendiumit, et toetada noorte teadustegevust Eesti välispoliitika kujundamisel ja edendamisel olulistel teemadel.

Stipendiumi suurus on 3500 eurot, teatas välisministeerium. Stipendiumi saajad kuulutatakse välja tänavu detsembris.

Stipendiumile kandideerimiseks tuleb hiljemalt 15. novembriks saata oma magistritöö lühikirjeldus, väljavõte magistriõpingute hinnetelehest ja motivatsioonikiri välisministeeriumile aadressil stipendiumid@mfa.ee.

Stipendiumikonkursiga toetatakse teemavaldkondi, mis käsitlevad rahvusvahelisi suhteid, geopoliitikat ja poliitilist geograafiat; rahvusvahelist õigust, rahvusvahelist sanktsioonipoliitikat, Euroopa Liidu õigust; Euroopa-Atlandi julgeolekupoliitikat ja tänapäeva julgeolekumõtlemise põhijooni; kübervaldkonda, sealhulgas rahvusvahelist õigust, küberdiplomaatiat, küberjulgeolekut ning uusi tehnoloogiaid; majandus- ja äridiplomaatiat, digivaldkonda ning strateegilist kommunikatsiooni.

Piirkondadest eelistatakse Aasia, araabia maailma ja Aafrika, aga ka Venemaa ja selle lähiümbruse riikidele keskenduvaid uuringuid. Teemavaldkondade valik põhineb välispoliitika arengukaval.

Konkursil saavad osaleda kõik Eesti avalik-õiguslikes ülikoolides ja rakenduskõrgkoolides või välisriikide ülikoolis lõpukursusel õppivad Eesti kodanikest magistrandid, kelle magistritöö analüüsib stipendiumikonkursi olulist teemavaldkonda.

Hindamisel võetakse arvesse magistritöö kavandi taset, teema asjakohasust ja uuenduslikkust ning uuringu eeldatavat tähtsust Eesti välispoliitikaalase analüüsivõimekuse arendamisel.

Märksõnad
Tagasi üles