R, 31.03.2023

Ettevõtlik Kool omistab kvaliteedimärgise 29 haridusasutusele

BNS
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Teiste seas pälvis Ettevõtliku Kooli tunnustuse Mooste mõisakool.
Teiste seas pälvis Ettevõtliku Kooli tunnustuse Mooste mõisakool. Foto: Airi Lehemets / Mooste mõisakool

Haridusprogramm Ettevõtlik Kool omistab tänavu 25 haridusasutusele esimese astme kvaliteedimärgise ehk baastaseme ja neljale õppeasutusele teise astme ehk hõbetaseme.

«Ettevõtlik kool» või «Ettevõtlik lasteaed» kvaliteedimärgise kasutamise õiguse saavad need koolid ja lasteaiad, kelle õppeasutus vastab ettevõtliku õppe kriteeriumitele olulistes lasteaia ja koolielu valdkondades.

«Ettevõtlikus koolis on olulisel kohal kaasav ja ettevõtlik õpe, mis jõuab nii ainetundidesse kui ka õppetöö välisesse aega. Vastava standardi saamiseks tuleb igal õppeasutusel läbida hindamine, mis viiakse läbi järgmistes valdkondades: eestvedamine ja juhtimine; personalivaldkond; koostöö huvigruppidega; ressursside juhtimine; õppe- ja kasvatusprotsess. Hindamise edukalt läbinutele antakse üle tunnustuskiri koos standardit tõendava autahvli ja lipuga,» selgitas Ettevõtliku Kooli arendusjuht Heidi Uustalu.

Hõbetaseme pälvinud Väike-Maarja Gümnaasiumi direktori Marje Eelmaa sõnul on ettevõtlikus koolis võimalik õpilastel ja õpetajatel end proovile panna erinevates väljakutsetes ning julgus mõelda nö kastist välja ja teha koostööd erinevate partneritega, et viia ka ellu pööraseimad ideed.

Tunnustust jagatakse kolmel erineval tasemel: baas-, hõbe- ja kuldtasemel. Baastaseme saanud õppeasutusi iseloomustab oma organisatsiooni igakülgne teadlik arendamine vastavalt ettevõtliku õppe kvaliteedisüsteemile ehk standardile. Hõbetaseme koolid ja lasteaiad on ettevõtliku õppe vallas kogemuste kandjad ja jagajad vähemalt oma maakonna piires ehk on eeskujuks oma maakonnas.

Kuldtaseme koolid ja lasteaiad on ettevõtliku õppe liidrid nii Eesti siseselt kui ka välismaal, nad on väga suureks toeks programmi arendamisel.

Hõbetaseme omistanud haridusasutused on Rakvere Rohuaia Lasteaed,

Väike-Maarja Gümnaasium, Kohtla-Järve Kirju-Mirju Lasteaed ja Voka Lasteaed Naksitrallid.

Baastaseme omistanud haridusasutused on Lohusuu Kool, Rakvere Gümnaasium, Haljala Kool, Tamsalu Gümnaasium, Tapa Lasteaed Pisipõnn, Rakke Kool, Tabasalu Lasteaed Tibutare, Lõpe Kool, Koonga Kool, Pärnu Rääma Põhikool, Tõstamaa Keskkool, Mikitamäe Kool, Värska Gümnaasium, Ambla-Aravete Kool, Roosna-Alliku Põhikool, Järva-Jaani Gümnaasium, Vastse-Kuuste Kool, Mooste Mõisakool, Saverna Põhikool, Kanepi Gümnaasium, Suure-Jaani Kool, Haapsalu Viigi Kool, Haapsalu Linna Algkool, Palivere Põhikool ja Kohtla-Järve Gümnaasium.

Ettevõtliku Kooli võrgustikku kuulub 156 õppeasutust üle Eesti, neist 14 hõbe- ja kaks kuldtasemega õppeasutust.

Ettevõtlik Kool on kaasaegse hariduse kvaliteedimärk, mis on koondnimetus põnevale ja kaasavale õppimise metoodikale ning ühtlasi haridusprogramm, mis toob koolidesse ja lasteaedadesse rohkem iseseisvat ja ettevõtlikku hoiakut, arendab lastes otsustusvõimet ja ärgitab tegutsemishimu.

Programmi koordineerivad maakondlikud arenduskeskused Euroopa Sotsiaalfondi ja Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles