Riik kutsub märkama ja tunnustama noortevaldkonna tegijaid

PM Haridusportaal
Copy
Haridus- ja teadusminister Liina Kersna
Haridus- ja teadusminister Liina Kersna Foto: Tairo Lutter

Haridus- ja teadusministeerium ning haridus- ja noorteamet (Harno) kutsuvad üles esitama kandidaate iga-aastasele noortevaldkonna tunnustuskonkursile, et tõsta esile noorsootöösse panustanud ja valdkonda edendanud inimesi ja organisatsioone ning mõjukaid algatusi nii kohalikul, üleriigilisel kui rahvusvahelisel tasandil.

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna ütles, et noortega töötavate inimeste panust viimase poolteise aasta pidevalt muutuvates oludes on raske üle hinnata. «Olen tänulik kõigile noortevaldkonna pühendunud ja suure südamega tegijatele,» ütles Kersna. «Kutsun üles neid inimesi märkama ja tunnustama, sest suurepärane töö väärib esiletõstmist.»

Tunnustuskonkursile saavad kandidaate esitada kõik juriidilised ja füüsilised isikud kolmeteistkümnes kategoorias. Tunnustuse pälvivad aasta noorsootöötaja, aasta tegija huvihariduses või -tegevuses, oikaajaline panus noortevaldkonda, aasta noore tegu, aasta noortesõbralik kohalik omavalitsus, aasta noortekeskus, aasta huvihariduse või –tegevuse pakkuja, aasta noorteühendus, aasta noorte osaluskogu või õpilasesindus, aasta noortemalev või –laager, aasta noortesõbralik tegu, aasta nutikas tegu ning aasta noortevaldkonna sõber.

Kandidaatide esitamise vormid on kättesaadavad Harno konkursiveebis ja kandidaatide esitamise tähtaeg on 10. november.

Lõpliku ettepaneku kandidaatide riiklikuks tunnustamiseks teeb haridus- ja teadusministrile haridus- ja noorteameti poolt moodustatud tunnustuskomisjon, kuhu kuuluvad nii noortevaldkonna esindajad kui ka noored.

Laureaadid kuulutatakse välja 2. veebruaril noortevaldkonna galal «Noorte Heaks Tänu».

2021. aastal pälvisid aasta noorsootöötaja tiitli Krista Dreger ja Alexander Arabkin. Aasta huvikooliks valiti Shaté Tantsukool, mis toimib ka omanäolise noortekeskusena. Pikaajalise panuse kategoorias tunnustati valdkonna kolme staažikat eestvedajat - haridus- ja noorteameti ühe eelkäija, endise Eesti Noorsootöö Keskuse (ENTK) pikaajalist juhti Edgar Schlümmerit ja asedirektorit Kaur Kötsit ning haridus- ja teadusministeeriumi endist noorteosakonna juhatajat Reelika Ojakivi.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles