Muusika- ja balletikool MUBA sai nurgakivi

PM Haridusportaal
Copy
Muusika- ja balletikoolile nurgakivi asetamine.
Muusika- ja balletikoolile nurgakivi asetamine. Foto: André Altjõe

Neljapäeval pandi pidulikult nurgakivi Tallinnasse kerkivale muusika- ja balletikoolile, kus hakkavad kõrgetasemelist muusika- ja tantsuharidust saama Tallinna muusikakeskkooli, Tallinna balletikooli ja Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli õpilased, uus ühendkool alustab tegevust järgmise aasta 1. septembril.

Loodava hoone pindala on 23 860 ruutmeetrit, mis jaguneb nelja maapealse ja ühe maa-aluse korruse vahel. Hoonesse on planeeritud õppesaalid, stuudio, palju väikeseid muusika erialaklasse, üldharidusklassid ja spordikeskus. Kooli sisearhitektuuril on kaks kontseptsiooni – avalik ja kooli pool. Enamik avalikke funktsioone kandvaid ruume, nagu kontserdisaalid, auditooriumid, raamatukogu, kohvik ja ujula, aga ka kõik suuremate pillidega muusikaõppeklassid, asuvad esimesel korrusel.

Hoone läänetiivas paiknevad lisaks saalidele ja auditooriumitele balleti harjutussaalid ning administratiivsed ruumid. Muusika erialaklassid paiknevad kahes külgtiivas ning üldharidusklaasid hoone idatiivas. Klasside vahel paikevad koridori liigendavad puhkenurgad avanevad siseaeda. Hoone lõunatiiva viimasel korrusel asuvad ka ühiselamu magamistoad. Maa-alusel korrusel hakkab asuma salvestusstuudio, mis vajab ühtlasi nii massiivset kandekonstruktsiooni kui ka suletud perimeetrit.

Tallinna muusika- ja balletikooli ehk MUBA hoone on projekteerinud arhitektuuribürood Atelier Thomas Pucher ja 3+1 arhitektid. Sisearhitektuuri autoriteks on T43 sisearhitektid ja maastikuarhitektuurse lahenduse on loonud TajuRuum.

Kooli ehitab valmis AS Merko Ehitus Eesti. Hoone siseaeda «Vaikuse aed» sobiva kunstiteose leidmiseks korraldas Riigi Kinnisvara vastavalt kunstiteoste tellimise seadusele konkursi, et muuta avalik ruum esteetilisemaks. Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib Riigi Kinnisvara läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autori(te)ga leping teose tellimiseks ja paigaldamiseks summas 110 000 eurot, milles sisaldub ka autoritasu. Summale lisandub käibemaks.

Tagasi üles