E, 5.12.2022

Haridustöötajad toetavad päästjate püüdlusi suurema palga saamisel

PM Haridusportaal
Haridustöötajad toetavad päästjate püüdlusi suurema palga saamisel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Päästjad tööhoos, pilt on illustratiivne.
Päästjad tööhoos, pilt on illustratiivne. Foto: Arvo Meeks

Riigikogu ees kolmapäeval korraldataval päästetöötajate ametiühingu meeleavaldusel tulevad solidaarsust päästjatega avaldama teiste hulgas ka haridusleppe sõlminud haridussektori esindajad – Eesti suuremate ülikoolide ametiühingute esindajad, tudengid üliõpilaskondade liidust ja õpetajad haridustöötajate liidust.

Akadeemiliste ametiühingute eestkõneleja Tauri Tampuu sõnul ei rahulda valitsuse lubatud 12 protsendi suurune palgatõus päästjaid, sest see jätab nad ka edaspidiseks palgavaesusesse ja tänane karm reaalsus on see, et teisi aidates oma eluga riskiv päästja saab palgapäeval kätte vaid veidi üle 900 euro.

«Akadeemilised töötajad, üliõpilased ja õpetajad on solidaarsed päästjatega, kuna meil valitsevad suuresti samad probleemid, mis päästjatel,» sõnas Tampuu, selgitades, et ka Eesti haridussektoris valitseb krooniline alarahastus, mille tulemuseks on suur järelkasvu puudus, töötajaskonna ülekoormus, madalad palgad ning teadusrahastuse ebastabiilsus.

«Mis peaks motiveerima noort inimest hakkama päästjaks või õppejõuks – kas piisab vaid missioonitundest või on neid töid vaja ka ühiskonna poolt väärtustada,» küsis Tampuu.

Haridusleppe koostajate nimel võtab sõna Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi teadur Birgit Poopuu. Leppe tekst on leitav aadressilt https://eyl.ee/eesti-hariduslepe/ .

Märksõnad
Tagasi üles