Tartu rakendab Eesti esimese linnana laste vaimse tervise mobiilimängu

PM Haridusportaal
Copy
Kool
Kool Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Tartu linnavalitsus sõlmis esimese Eesti linnana litsentsilepingu ettevõttega Triumf Health, et võimaldada Tartu koolilastele vaimset tervist toetavat mobiilimängu "Triumfland Saga".

Tegemist on psühhoharidusliku mänguga 7–12-aastastele lastele, mis annab uusi teadmisi, kontrollib neid ja pakub rakendamisvõimalusi.

Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul pööratakse COVID-19 tingimustes inimeste vaimsele tervisele kõrgendatud tähelepanu. «Tervisemäng on üks osa lisaeelarves olevast vaimse tervise paketist. Paketiga pakutakse tuge teiste hulgas haridustöötajatele, üksikutele eakatele ja kooliõpilastele. Loodan, et uudne vaimset tervist toetav mäng võetakse õpilaste hulgas kenasti vastu,» sõnas Lees.

Triumfland Saga on kodumaise tervisetehnoloogia ettevõtte Triumf Health loodud mobiilse tervise platvorm, kus personaalne tervisetugi viiakse lasteni läbi mängukeskkonna. Mäng sobib kõikidele neile, kellel tuleb lugemine juba hästi välja, ning pakub turvatunnet üksildastele, üksikutele või tõrjutud lastele. Mäng on abivahendiks ka psühholoogidele ja õpetajatele ning suunab lapsi vajadusel abi küsima.

«Vaimse tervise valdkond vajab inimeste suurenenud vajaduste tõttu innovatsiooni ja Tartu on ka rahvusvaheliselt hea näide, kuidas inimeste tervise toetamiseks rakendatakse erinevaid traditsioonilisi aga ka innovaatilisi lahendusi,» ütles Triumf Healthi asutaja Kadri Haljas.

Vaimse tervise mobiilimäng "Triumfland Saga" on kättesaadav kõigis Tartu linna põhikoolides ning sellele annavad ligipääsuõiguse koolide kontaktisikud. Mängu jagamiseks küsitakse luba ka lastevanematelt. "Triumfland Sagat" soovitatakse päevas mängida kuni kümme minutit ning seda ei saa päeva jooksul mängida rohkem kui pool tundi ja pärast kella üheksat õhtul.

Mängule on heakskiidu andnud ka Eesti Koolipsühholoogide Liit ja Tartu linna psühholoogide aineühendus, rõhutades, et ennetav mäng ei asenda siiski eksperte, tugispetsialiste, psühhoteraapiat ja sotsiaalpedagoogilist abi.

Litsentsileping maksis 2021/2022 õppeaastaks 41 000 eurot ja on mõeldud kõigile Tartu linna esimese ja teise kooliastme õpilastele.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles