R, 2.06.2023

Üliõpilaste teadustööde konkursile esitati 500 tööd

BNS
Facebook Twitter
Comments
Teaduslabor. Pilt on illustratiivne.
Teaduslabor. Pilt on illustratiivne. Foto: Kristjan Teedema

Üliõpilaste teadustööde konkursile esitati 500 tööd ning Eesti teaduse populariseerimise auhinnale 51 nominenti.

15. septembril lõppes kaks Eesti Teadusagentuuri korraldatavat riiklikku konkurssi.

Üliõpilaste teadustööde riiklikule konkursile laekus kokku 500 tööd, mida on vähem kui eelmisel aastal - 584, aga rohkem kui 2019 aastal - 482. Tasemekategooria järgi esitati töid järgmiselt: rakenduskõrgharidus-ja bakalaureuseõppes 157, magistriõppes 254 ja doktoriõppes 89. Valdkondlikult laekus kõige enam töid sotsiaalteaduste alalt. Kokku esitati töid 31 erinevast ülikoolist.

Üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi eesmärgiks on väärtustada teadustööd üliõpilaste seas, tõsta üliõpilaste aktiivsust ja avaldada tunnustust neile, kes on saavutanud oma töös väljapaistvaid tulemusi. Tulemused tehakse teatavaks 15. detsembril.

Eesti teaduse populariseerimise auhinnakonkursil sai taotlusi esitada kuues kategoorias. Kokku laekus sel aastal 51 taotlust, mida on rohkem kui viimasel neljal aastal. Teaduse populariseerimise auhinnad antakse üle 11. novembril Tallinnas toimuval teaduskommunikatsiooni konverentsil.

Eesti teaduse populariseerimise auhinna eesmärgiks on tunnustada Eestis teaduse populariseerimisega tegelevaid inimesi ja tõmmata suuremat tähelepanu ning anda hoogu teadust ja tehnoloogiat avalikkusele tutvustavatele tegevustele.

Auhinda rahastab haridus- ja teadusministeerium ning seda annavad koostöös välja Eesti teaduste akadeemia ja Eesti Teadusagentuur. Eesti teaduse populariseerimise auhinda antakse välja alates 2006. aastast.

Kõigil sel konkursil auhinna või tunnustuse pälvinutel on õigus kasutada «Riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija» logomärki. 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles