P, 5.02.2023

HK Unicorn Squadi tehnoloogiaringis osaleb juba ligi 1500 tüdrukut

PM Haridusportaal
HK Unicorn Squadi tehnoloogiaringis osaleb juba ligi 1500 tüdrukut
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Arvutid. (Pilt illustratiivne)
Arvutid. (Pilt illustratiivne) Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Neli aastat tagasi ettevõtja ja inseneri Taavi Kotka algatatud tüdrukute tehnoloogiaring HK Unicorn Squad alustas sel nädalal uut hooaega. Eesti erinevates piirkondades tegutseb juba üle 120 grupi, mille tegevusest võtab osa ligi 1500 tüdrukut.

«Huvi HK Unicorn Squadi tegevuses osalemise vastu on iga hooajaga üha suurem ning see teeb vaid rõõmu,» kinnitas Kotka. «Kuna naiste esindatus IKT valdkonnas on kahjuks senini äärmiselt madal ning samal ajal on seal tööjõupuudus väga suur, siis soovime tüdrukutele juba varakult näidata, et tegemist on tõeliselt põneva alaga ning nad saavad selles tegutsedes suurepäraselt hakkama.»

Sama kinnitab ka liikumise juht Liis Koser. «Meie tegevuses on palju õhinapõhisust, sest valdavalt juhendavad gruppe lapsevanemad või õpetajad vabatahtlikkuse alusel,» lisas ta. «Saame igal õppeaastal vastu võtta 800–1000 uut tüdrukut ning kuna sel sügisel avatud grupid on täis, käib juba hoogne registreerimine kevadhooajaks.»

HK Unicorn Squad on liikumine, mis pakub huviharidusena tehnoloogiaõpet ainult tüdrukutele. Ettevõtmine sai alguse 2018. aasta sügisel eesmärgiga äratada ja kasvatada 7–14-aastaste tüdrukute huvi tehnika, robootika ja loodusteaduste vastu läbi praktiliste ülesannete lahendamise.

Märksõnad
Tagasi üles