Haridusinnovatsiooni ettevõtteid esindav EdTech Estonia kutsub hariduse uuendamise ja iduettevõtluse fänne osalema 48-tunnisel häkatonil, mis toimub 15.-17 oktoobrini ja mille eesmärk on innustada potentsiaalseid tuleviku hariduse kujundajaid lennukalt mõtlema ja edendada hariduse arendamise valdkonnas iduettevõtlust.
Hariduse uuendamise ja iduettevõtluse häkatonil otsitakse 48 tunni jooksul moodsaid lahendusi
Haridus- ja teadusministri Liina Kersna sõnul on Eestil mitu eeldust olla maailmas haridusinnovatsioonis eesrinnas: «Me oleme maailmas tuntud eelkõige kahe teema poolest: tugev haridussüsteem, mida kinnitavad kõrged tulemused PISA uuringus ja paindlik e-riik. Need kaks tugevust kokku pannes saame muuta kvaliteetse hariduse kättesaadavust maailmas ja ühtlasi õpiradu individuaalsemaks.»
Senine koostöö EdTech Estonia, Startup Estonia ning haridus- ja noorteameti vahel on loonud korraldajate sõnul pinnase haridustehnoloogiliste lahenduste edendamiseks ja eelduse, et ainuüksi selle sektori ekspordikäive võib aastaks 2030 kasvada 1 miljardi euroni. Korraldatava häkatoni eesmärk on töötada 48 tunni jooksul meeskondlikult välja ja katsetada uudseid lahendusi, mis parandavad hariduse kättesaadavust ja pakuvad lahendusi olemasolevatele probleemidele. Parimate ideede teostumiseks on loodud mentorlusprogramm.
«Häkatoni juurde kuuluv mentorlusprogramm vältab kolm kuud ja on mõeldud parimatele tiimidele oma ideede arendusega intensiivselt edasiliikumiseks. Mentorite hulka kuuluvad teiste seas näiteks ingelinvestorid Jaanika Merilo, Märt Lume ja paljud teised,» sõnas häkatoni peakorraldaja ja EdTech Estonia juhatuse liige Maria Rahamägi.
Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter leidis, et tööturg ja ootused töötajale on muutumas. «Mistõttu ootavad tööandjad inimesi, kes on probleemilahendajad, julged ja loovad mõtlejad, kuid kel on samal ajal tugev põhi reaalainetes. Õpetajate rolli tänaste noorte ja tulevaste tööturule sisenejate toimetulekus on raske alahinnata. Kui soovime noortes tekitada huvi näiteks füüsika vastu, tuleb seda teha põhikooli esimestest aastatest,» rääkis Sutter.
«Väljakutse lahendamiseks tuleb meil võimaldada kõikidele põhikooli õpilastele ligipääs parimale reaalainete õpipraktikale sõltumata nende kooli asukohast ja digitaalsetest võimalustest. Just selliseid väljakutseid EdTech lahendab ning just sel põhjusel otsustasime ka Eesti Energias algatusele õla alla panna,» lisas ta.
Seekordne haridustehnoloogia häkaton toimub online-sündmusena ja on suunatud osalejatele nii Eestist kui lähiriikidest. Sündmus leiab aset inglise keeles, kuid valdav enamus mentoritest juhendab tiime ka eesti keeles. Osalema oodatakse kõiki iduettevõtluse ja haridustehnoloogia fänne, kes end hariduse uuendamise ja edendamisega alles siduda soovivad või on juba pikemalt selles vallas tegutsenud.
EdTech Estonia on Eesti haridustehnoloogia ettevõtete katuseorganisatsioon, mis koondab 34 erinevat hariduse edendamise ettevõtet. Häkatoni toimumist toetavad ja auhinna fondi suuruses 11 500 eurot on välja pannud haridus- ja noorteamet, Tallinna haridusamet, Bolt, Telia ja Eesti Energia.
Rohkem infot ja registreerimise leiab siit