Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tallinna Ülikooli õppejõud Arko Oleskist saab Alar Karise haridus- ja teadusnõunik

Uut presidenti hakkab teadus- ja haridusküsimustes nõustama Arko Olesk. FOTO: Erakogu

Valitud president Alar Karis teatas esimesed nimed, kes kuuluvad tema kantseleisse. Karise haridus- ja teadusnõunikuks saab Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi teaduskommunikatsiooni õppejõud Arko Olesk.

Arko Oleski sõnul oli ettepanek alustada nõunikuna mõneti ootamatu. «Pärast ettepanekut asuda presidendi haridus- ja teadusnõunikuks mõtlesin paar päeva järele ning jõudsin siis veendumuseni, et senine töö Tallinna Ülikoolis on mind uueks rolliks hästi ette valmistanud,» ütles Arko.

Ülikoolis on tegelenud Olesk teemadega, mis seotud teaduse ja ühiskonna suhete mõtestamise ning teaduse arusaadavamalt ühiskonnani viimisega.

Alari Karis ütles ERR-ile, et ülikooli teaduskommunikatsiooni õppejõul Arko Oleskil on põnev käekiri ning selge mõtlemine ja ütlemine. Alar Karis lisas, et ta usub, et Arko suudab haridust ja teadust hästi lahti mõtestada.

Õppejõu töö kohta ülikoolis ütles Olesk, et  jääb väikse koormusega ülikooliga siiski sidet hoidma. «Mind saab ülikooli peal ka edaspidi teinekord näha ning siis võib julgelt nööbist kinni võtta,» sõnas Olesk.

Valitud president Alar Karise kantseleid hakkab juhtima Peep Jahilo, kes on praegu riigikogu kantselei direktor. Julgeolekunõuniku tööd hakkab tegema Liis Mure, kes on töötanud pikalt kaitseministeeriumis ja NATO peakontoris ning tegeleb kaitseväe välisoperatsioonidega. Välisnõunikuks valis Karis Celia Kuningas-Saagpakki, kes on töötanud suursaadikuna Itaalias ja Horvaatias.

Tagasi üles
Back