L, 4.02.2023

Riigikaitseõpilased omandasid Võrumaal sõdurioskusi

BNS
Riigikaitseõpilased omandasid Võrumaal sõdurioskusi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Võru- ja Põlvamaa keskkoolide riigikaitseõpilased õppisid sõdurioskusi.
Võru- ja Põlvamaa keskkoolide riigikaitseõpilased õppisid sõdurioskusi. Foto: Kaitseväe peastaap/Erakogu

Ligi 70 Võru- ja Põlvamaa keskkoolide riigikaitseõpilast omandas Võrumaal viis päeva kestnud riigikaitselaagris praktilisi sõdurioskusi.

«Võtsime riigikaitseõpetuse valikaineks, sest see tundus teistsugune ja huvitav. Siin laagris on esimesed päevad olnud põnevad ning tulevikus soovime kindlasti astuda ka ajateenistusse,» ütlesid Parksepa keskkooli õpilased David Aništšenko ja Roland Mikson.

Riigikaitselaagris osalesid Parksepa keskkooli ning Vastseliina ja Kanepi gümnaasiumite keskkooliastme õpilased, kes on valinud riigikaitseõpetuse valikainena. Viis päeva kestnud laagri esimeses pooles läbisid õpilased Taara linnakus sõdurioskuste baasõppe: rivis liikumine, topograafia algtõed, kaitseväe struktuuri ja ülesannete tutvustus ning palju muud. Laagri viimased kaks päeva möödusid välitingimustes, kus 2. jalaväebrigaadi instruktorid õpetasid riigikaitsehuvilistele esmaabi andmist, maskeerumist ning telkide püstitamist.

«Laager sujus hästi. Õpilased olid tublid ja pidasid pikkadele päevadele vapralt vastu. Rõõm oli kuulda, et paljud neist juba ootavad ajateenistusse tulekut,» ütles riigikaitseõpetaja Rainer Raudsepp.

Lisaks sel nädalal toimunud riigikaitselaagrile külastavad õpilased peatselt ka Eesti sõjamuuseumit Viimsis. Külastuse eesmärk on täiendada teadmisi Eesti sõjaajaloost.

Riigikaitseõpetus paneb aluse Eesti riigikaitse põhimõtete mõistmisele, kujundab kodanikuteadlikkust ja valmisolekut vajadusel Eestit kaitsta. Riigikaitseõpetus on põnev ja mitmekülgne valikõppeaine, mille õpetamist toetavad kaitseministeerium ja kaitseressursside amet.

Märksõnad
Tagasi üles