Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Väärikate ülikool alustab uue loengusarjaga

Väärikate ülikooli mullune loeng Viljandis. Foto on illustratiivne. FOTO: Elmo Riig

Tartu ülikooli väärikate ülikool alustab teisipäeval, 14. septembril taas eestikeelsete auditoorsete loengutega Tallinnas. Oodatud on nii varasemad osalejad kui ka uued huvilised vanuses 60 ja enam.

Algava õppeaasta avaloengu peab Tartu ülikooli muuseumi kuraator ja ajaloodoktorant Anu Rae teemal «Astroloogia ajaloost» algusega kell 11.30 Rahvusraamatukogus.

Enne esimesest loengut tervitab väärikas eas õpilasi Tallinnas haridusvaldkonda kureeriv abilinnapea Vadim Belobrovtsev, kelle sõnul on elukestev õpe tänapäeval igati aktuaalne ja lausa möödapääsmatu. «Me kõik teame, et õppida ei ole kunagi liiga hilja, õppida saab igas eas inimene. Ning loomulikult ei pea see tähendama üksnes koolipingis istumist – me õpime kõikjal, kõigest ja kogu aeg,» rääkis Belobrovtsev. «Heameel on tõdeda, et väärikate ülikool on alati olnud väga populaarne: kehtib isegi eelregistreerimise nõue, kuna kohtade arv on piiratud ja huvi loengute vastu suur. Hoiab ju eluterve uudishimu vaimu erksana ning pidev õppimine annab hea enesetunde ja sisemise rahulolu.»

Järgmine loeng on 12. oktoobril, mil psühholoog, kirjanik ja koolitaja Toivo Niiberg räägib teemal «Õnnelikkuse 21 allikat». Loeng toimub koostöös Eesti tervisemuuseumiga.

9. novembril peatub Tartu ülikooli teatriteaduse professor ja õppeprodekaan Anneli Saro uutel suundadel teatris. 14. detsembril aga analüüsib perearst ja Eesti Tervise Fondi juhatuse esimees Eero Merilind küsimust «Kas inimene saab elada 200-aastaseks?». Rohkem infot sügissemestrist leiab veebilehelt ut.ee/vaarikate-ulikool/tallinn.

Loenguid peetakse kahes voorus: kell 11.30–13 ja kell 14–15.30. Kuna osalejate arv on piiratud, on vajalik eelregistreerimine.

Väärikate ülikooli programmi läbiviimist toetab lisaks Tallinna linnale ka Haridus- ja Teadusministeerium.

Lisateave ja registreerimine: Ene Teemäe, Tartu Ülikooli Tallinna esindaja, 737 6600, 5305 7310, ene.teemae@ut.ee.

Tagasi üles
Back