K, 8.02.2023

Tallinn hakkab ranitsatoetust korraga välja maksma

PM Haridusportaal
Tallinn hakkab ranitsatoetust korraga välja maksma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Omavalitsused maksavad esimesse klassi minejatele ranitsatoetust.
Omavalitsused maksavad esimesse klassi minejatele ranitsatoetust. Foto: Peeter Kümmel

Alates sellest sügisest hakkab Tallinn esimesse klassi minevate laste ühekordset ranitsatoetust välja maksma ühes osas, toetuse määr on 320 eurot.

«Iga lapsevanem teab, et lapse koolitee algus toob kaasa ka märkimisväärseid kulusid. Esimesse klassi astuval lapsel on vaja ju kõike uut alates pinalist ja pliiatsitest, lõpetades ranitsa ja spordiriietega. Kindlasti on lapse esimesse klassi minek perekonna jaoks eriline aeg, ent ka suur väljaminek. Seega on Tallinna linn otsustanud ranitsatoetust korraga välja maksma hakata, et lapsevanemate rahalist koormust kooli alguses leevendada,» ütles Tallinna abilinnapea Betina Beškina.

Tallinna linn on ranitsatoetust maksnud alates 2002. aastast ning seni on toetust peredele makstud kahes võrdses osas. Esimene osa maksest on tehtud septembrist novembrini esitatud taotluste alusel ning teine osa kooliaasta lõpus ehk järgmise kalendriaasta juunis.

Alanud õppeaastal saavad lapsevanemad esitada ranitsatoetuse taotlust alates 13. septembrist kuni 30. novembrini Tallinna iseteeninduskeskkonnas. Toetuse taotlemiseks peavad nii laps kui ka vähemalt üks lapsevanem olema Tallinna elanikud vähemalt käesoleva kalendriaasta 1. jaanuarist ning laps on kantud ühe Tallinnas tegutseva kooli õpilaste nimekirja. Taotluse saab esitada lapsega samal aadressil elav vanem.

Ranitsatoetuse väljamakse tegemise muudatuse mõju linnaeelarvele on ühekordne, tänavu sügisel korra muutmisel suureneb planeeritud eelarve 646 000 euro võrra. Ranitsatoetuse korra muudatuse peab heaks kiitma Tallinna linnavolikogu.

Märksõnad
Tagasi üles