Startup Day ärifestivalil sünnivad haridusvaldkonna tulevikuideed

PM Haridusportaal
Copy
Haridusilma uuendada tahtvad iduettevõtted otsivaid teid, kuidas muuta digiõpe koormava asemel toimivaks.
Haridusilma uuendada tahtvad iduettevõtted otsivaid teid, kuidas muuta digiõpe koormava asemel toimivaks. Foto: AFP / Scanpix

Viiendat korda toimuval Baltimaade suurimal ärifestivalil sTARTUp Day Tartus, saab seekord mõtiskleda iduettevõtluse rolli üle haridusinnovatsioonis ning kuidas ühiselt laste ja noortega õppetööks vajalikke lahendusi välja töötada.

25.-27. augustini toimub Tartus järjekorras juba viies sTARTUp Day ning seekord võtab sündmusest osa ka Eesti haridusinnovatsiooni iduettevõtteid koondav EdTech Estonia. 26. augustil SPARK Demos toimuvast EdTech Estonia haridusinnovatsiooni paneelist võtavad osa EdTech Estonia alla kuuluvate ettevõtete esindajad ja kuulama ning kaasa mõtlema oodatakse nii Eesti haridustegelasi ja -eksperte, noorsootöötajaid, lapsevanemaid kui tootearendajad ja kaasettevõtjad.

Haridusmaailm ei jää puutumata muutustest, mis ühiskonnas aset leiavad, seega on oluline, et muutuks ka viis, kuidas me uusi teadmisi omandame. EdTech Estonia haridusinnovatsiooni paneelis arutletaksegi selle üle, kuidas disainida digitaalseid õpikogemusi eesmärgipäraselt, mil moel kaasata nii lapsi kui noori uute õppekogemuste loomisesse, millised lahendused toetavad praktikas nii õpetajaid kui õppijaid ja millist rolli mängib iduettevõtlus haridusmaastiku kujundamisel.

"See on suurepärane võimalus nii õpetajale, koolijuhile kui ka lihtsalt inimesele tänavalt tutvumaks Eesti silmapaistvate hariduse uuendajatega. Näha hariduse arendamise kulisside taha ning ka omalt poolt sõna sekka öelda. Olen veendunud, et sellest tuleb äärmiselt tore ja vajalik sündmus kõigile osalejatele," sõnab ettevõtja ja EdTech Estonia juhatuse esimees Märt Aro.

EdTech Estonia haridusinnovatsiooni paneelist võtavad osa Mar-Liis Lind (Vivita asutaja ja tegevjuht), Arnold Rein Tatunt (Futuclassi õppedisainer ja KVARK asutaja), Kelly Lilles (ALPA Kids kaasasutaja ja tegevjuht), Ott Marten Lunge (Clanbeat UX/UI disainer), Omari Loid (Praktikali asutaja ja tegevjuht) ning Andres Mellik (Cognuse asutaja ja tegevjuht). Paneediskussioon toimub eesti keeles ja on kõigile registreerunutele tasuta.

“Kuidas disainida õppimise tööriistu koos laste ja noortega?” aruteluring leiab aset 26. augustil algusega kell 14.00 SPARK Demos Tartus. Tegemist on sTARTUp Day 2021 ametliku kõrvalüritus, kuhu saab registreeruda SIIN. Kõigil sTARTUp Day kõrvalüritustel kontrollitakse osalejate nakkusohutust. Palume seega osalejatel olla valmis esitama, kas vaktsineerimispassi, negatiivse koroonatesti või tõestuse haiguse läbi põdemisest viimase kuue kuu jooksul.

Ühendusse EdTech Estonia kuulub 30 haridusvaldkonna ettevõtet. Tegevusi aitavad ellu viia Haridus- ja Noorteamet ja KredEx SA iduettevõtete üksus Startup Estonia.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles