K, 1.02.2023

Tallinna kuues koolis saab sel nädalavahetusel vaktsineerida

PM Haridusportaal
Tallinna kuues koolis saab sel nädalavahetusel vaktsineerida
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Reaalkooli õppealajuhataja Martin Saar
Reaalkooli õppealajuhataja Martin Saar Foto: Remo Tõnismäe

Sel laupäeval ja pühapäeval kell 10-20 toimub kuues Tallinna koolis vaktsineerimine Covid-19 vastu, kuhu oodatakse eeskätt vaktsineerima 12-18-aastaseid õpilasi, nende perekondi, kuid ka teisi ümberkaudseid elanikke ning vaktsineerimiseks koolides eelregistreerima ei pea.

Õpilaste vaktsineerimiseks kasutatakse vaktsiini Pfizer/BioNTech Comirnaty, mida on selle vanuserühma vaktsineerimiseks soovitanud riiklik immunoprofülaktika ekspertkomisjon.

Tervishoiuteenust pakuvad Ida-Tallinna keskhaigla, Lääne-Tallinna keskhaigla, Tallinna kiirabi ning SA Tallinna Koolitervishoid.

Kui vaktsineerimispunkt ei ole õpilase oma koolis, võib ta minna mistahes kooli, kus vaktsineerimine on korraldatud. Lisaks õpilastele saavad koolidesse eelregistreerimata vaktsineerima minna kõik soovijad.

Vaktsineerimine toimub sel laupäeval ja pühapäeval kell 10-20 Kesklinnas Tallinna reaalkoolis, Lasnamäel Tallinna Läänemere gümnaasiumis ja Tallinna Laagna gümnaasiumis, Haaberstis Tallinna Järveotsa gümnaasiumis, Mustamäel Tallinna 32. keskkoolis ja Põhja-Tallinnas Pelgulinna gümnaasiumis.

Iga vaktsineeritu osaleb ka auhinnaloosis, mille peaauhinnaks on 30 iPadi.

Kõik Tallinna koolid on saatnud õpilastele ja lapsevanematele teavituskirja ja vanema nõusoleku vormi. Õpilane saab vaktsineerima minna koos vanemaga või vanema antud kirjaliku nõusolekuga.

23. augustist kuni kuu lõpuni on ka Tallinna linnavalitsuse hoones tööpäevadel kell 10-20 avatud vaktsineerimispunkt. Vaktsineerimiseks kasutatakse vaktsiini Spikevax ehk COVID-19 Vaccine Moderna, eelregistreerima ei pea. Tervishoiuteenust pakub linnavalitsuse vaktsineerimispunktis Confido meditsiinikeskus.

Märksõnad
Tagasi üles