Kaitseväe Akadeemias lõppes staabiohvitseride sõjaline baaskursus

Copy
Kaitseväe akadeemia
Kaitseväe akadeemia Foto: Ardi Hallismaa

Võrus lõppes reedel Kaitseväe Akadeemia korraldatud staabiohvitseride sõjaline baaskursus, mille lõpetas 44 kursuslast.

"Tänavune kursus möödus, sarnaselt varasematele aastatele, erinevate ilmastikunähtustega. On traditsiooniks saanud, et kui liigume esimesele väliharjutusele, siis peab ikka vihma tulema, et hinge tekiks õige jalaväelase tunne. Nii oli ka sel aastal,“ ütles staabiohvitseride sõjalise baaskursuse ülem kapten Kadri Rodima lisades, et kursuslaste suhtumine kogu nelja nädala jooksul oli positiivne ja motiveeritud ning õppe osas saavutati head orienteerumisvõimed, lasketulemused ning väärtuslikud oskused maastikul hakkama saamiseks.

„Oskused vajavad kindlasti veel harjutamist, aga sõtta läheks nende meeste ja naistega kindlasti. Soovin kursusele, et hoiaksite jätkuvalt ühendust kaaskursuslastega ning kasutate ka õpitud oskusi ja teadmisi oma tavapärases teenistuses. Jõudu ja jaksu eesmärkide täitmisel,“ ütles Rodima.

Nelja nädala jooksul õppisid kursuslased üksikvõitleja oskusi maastikul hakkama saamiseks. Lisaks õpiti ohutult käsitsema relva R-20 ning omandati baasteadmised seadusandlusest ja kaitseväe ülesehitusest. Kursusel osalesid peamiselt meedikud ja meditsiinitudengid, kuid ka kaitseväe töötajad.

„Kursus annab hea ning praktilise esmase ülevaate ajateenistusest ning kaitseväelase tööst. Lisaks on taas hea saada kinnitust, et hoolimata väsimusest ning füüsilisest koormusest saan vajadusel kõigega hakkama. Meie rühm oli minu arvates väga tubli, hoidis positiivset meelt kogu kursuse vältel ning aitas üksteist,“ sõnas kaitseväe peastaabi teenistuja Mariliis Gross, kes valiti ka kursuse parimaks õppuriks.

Kursuse parimaks instruktoriks valiti Kaitseväe Akadeemia kutseõppe grupi instruktor vanemveebel Aleksander Aldošin.

Neljapäeval sooritasid kursuslased ligi 15-kilomeetrise lõpurännaku Uniküla kaunil kuppelmaastikul, kus hinnati oskust kasutada raadiojaama ning sõnumi edastamist, kauguste määramist, kannatanule abi andmist lahingolukorras, liikumisviise ning käemärkide edastamise tehnikat. Lisaks lõpurännakule sooritasid kursuslased ka relva- ning laskeoskustesti.

Staabiohvitseride sõjalise baaskursuse eesmärk on anda kursuslastele teadmised ja oskused tegutsemaks üksikvõitlejana kui ka lahingpaarina erinevates olukordades kooskõlas sõjaväelise väljaõppe nõuete ning kehtivate õigusaktidega.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule. Lisaks korraldab akadeemia ka erinevaid täienduskursuseid.

Tagasi üles