Viimase aja üheks tuntuimaks kodanikuajakirjanduse algatuseks võib pidada Ühendkuningriigist pärit blogi Bellingcat, mille asutajaks on Leicesteris elav finants- ja juhtimistaustaga Eliot Higgins, kes 2012. aastal, väikese lapsega kodus olles, otsustas käivitada blogi.
Ta otsustas hakata tegelema online-uurimistega, et paljastada avalike allikate põhjal inimsuse vastaseid kuritegusid Liibüas, Süürias ja teistes sarnastes kriisikolletes. Tema blogi Brown Moses keskendus internetis olevate videote kogumisele ja analüüsimisele ning sedasi talletatud inimsusevastaste kuritegude uurimisele ja paljastamisele.
Praeguseks on sellest välja kasvanud globaalse mõjuga uurimisgrupp, millel on palgal nii uurijad, ajakirjanikud kui ka koolitajad.
Kodanikuajakirjandus võib eksisteerida ka mõnes sotsiaalmeediaplatvormis.
Näiteks 2014. aastal oli mitme kuu jooksul Gaza tsoonis toimuvate pommitamiste üheks tuntumaks kajastajaks 16-aastane Farah Baker, kes kasutas oma sõnumi edastamiseks Twitteri keskkonda. Farah' tviidid kogusid kiirelt jälgijaid, näiteks tema kolmas postitus sai juba ligikaudu 15 000 retweeti ning lühikese ajaga hüppas tema Twitteri konto jälgijate arv 800 inimese pealt 200 000 jälgija peale.
Temast sai väärtuslik allikaks suurtele rahvusvahelistele väljaannetele nagu The Guardian, The Wall Street Journal.
Eestis on tuntuimateks ja mõjukaimateks kodanikuajakirjanduse väljaanneteks Memokraadi kõrvale veel kindlasti Poliitika.guru, kylauudis.ee, aga ka näiteks bioneer.ee või ka näiteks kokkama.ee.