K, 1.02.2023

Neljapäeval tutvustavad oma õppimisvõimalusi viis Tartu kõrgkooli

Postimees
Neljapäeval tutvustavad oma õppimisvõimalusi viis Tartu kõrgkooli
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Meenutus eelmisel aastal toimunud kõrghariduspäevalt Tartus.
Meenutus eelmisel aastal toimunud kõrghariduspäevalt Tartus. Foto: Andres Tennus / Tartu Ülikool

14. jaanuaril toimuval kõrghariduspäeval «Õpi Tartus!» saavad gümnasistid koguda teavet ülikoolilinna õppimisvõimaluste kohta ning avardada oma silmaringi konverentsil ja töötubades. Kõrghariduspäev toimub virtuaalselt ning seda on võimalik jälgida Postimehe haridusportaalis.

Veebikonverentsil jagavad oma valdkonna tipud kaasahaaravaid lugusid, töötubades tutvustatakse erialade sisu ja virtuaalsel messialal saab küsida nõu kõrgkoolide esindajatelt. Lisaks pakuvad karjäärinõustajad personaalset veebinõustamist. Sellel aastal tuleb tudengilinn igale huvilisele koju kätte, sest osaleda saab nii arvutist kui ka telefonist, ilma et oleks vaja kuhugi kohale sõita.

Kõrghariduspäeva projektijuhi, Tartu Ülikooli turundusspetsialisti Marleen Otsuse sõnul on «Õpi Tartus!» kasulik üritus, mis aitab noortel vaadata veidi enda sisse ja kaalutleda kõiki asjaolusid, et valida õige eriala. «Erialavaliku tegemine võib olla üsna stressirohke. Usun, et kõrghariduspäeva kavast leiab igaüks endale midagi meelepärast ning see aitab noortel teha tulevikuks teadlikumaid valikuid ja muudab otsuse langetamise kergemaks,» ütles ta.

Veebikonverentsil räägib inspireerija Harald Lepisk õige tulevikuteekonna leidmisest, Tartu Forseliuse Kooli õppejuht Kristi Mumm ennastjuhtivast õppimisest ja õpimotivatsiooni hoidmisest ning ärilennundusettevõtte Fort Aero tegevjuht Mart Lubi rahvusvahelisest vastutusest. Konverentsi juhib näitleja Sander Rebane.

Tudengite vestlusringis jagatakse praktilisi nõuandeid, kuidas valida õige eriala, ning aruteluringis «Persoonibränd ja oma tugevuste leidmine» kõneldakse karjääri edukast kujundamisest ja oma tugevate külgede esiletoomisest. Eraldi aruteluringis võetakse vaatluse alla e-õppe osatähtsus kõrgharidusõppes.

Veebitöötubades avardatakse silmaringi ja tutvustatakse paljude erialade sisu. Muu hulgas räägib Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonna dekaan ja majandusteaduskonna makroökonoomika professor Raul Eamets tööturu muutumisest ja sellest, milliseid oskusi läheb vaja tuleviku tööelus. Virtuaalsel messialal saab küsida nõu kõrgkoolide esindajatelt ning tutvuda kõigega, mis puudutab sisseastumistingimusi, õppimisvõimalusi ja üliõpilaselu.

Märksõnad
Tagasi üles